Zespół Szkolno Przedszkolny
w Rożnowicach

38-323 Rożnowice
woj. małopolskie
tel./faks: 0(xx)13 4476116 rozembark@op.pl

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rożnowicach

Archiwum 1 2 3 4 .......

MENU

Patron

Dyrekcja

Kadra

Uczniowie

Akty prawne

Oferta edukacyjna

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Samorząd uczniowski

Prace uczniów

Organizacje szkolne

Archiwum

Kontakt

 Księga gości

 
1
0/11/09 W 91 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta  akademia przygotowana przez uczniów klasy 1b pod kierunkiem Pani W. Gąsior i Pana T. Dżuła.  Święto Odzyskania Niepodległości - to najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku , po 123 latach zaborów, niepodległości. Uczniowie przypomnieli losy Polski i Polaków w przedstawionej inscenizacji prezentując niektóre elementy w postaci pantomimy.

01/10/09 Ziemia polska usiana jest pomnikami szczególnie pierwszej i drugiej wojny światowej. Często przechodzimy koło mogił, pomników lecz nie wiemy jaką kryją historię. Dziś dzień szczególny 1 listopada, dzień pamięci o tych, którzy odeszli. A oto historia jednego pomnika z granicy Rożnowic, Sitnicy i Rzepiennika Suchego. Zapraszam do przeczytania


Program "Klub Bezpiecznego Puchatka". W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I szkoły podstawowej zostali objęci programem "Klub Bezpiecznego Puchatka". Akcja ma na celu przekazanie najmłodszym wiedzy i umiejętności na tematy: bezpiecznego poruszania się po jezdni; zagrożeń w szkole i w domu; właściwego korzystania z technologii informacyjnej; bezpiecznej zabawy z rówieśnikami. Nauczyciel otrzymał materiały edukacyjne wraz z propozycjami scenariuszy zajęć. Do rąk uczniów trafią książeczki, rodzice otrzymają broszury informacyjne. Cała akcja zakończy się zdobyciem certyfikatu. Organizatorem programu jest firma Maspex Wadowice. Partnerem akcji jest Komenda Główna Policji. Patronat honorowy objęło m. in. Kuratorium Oświaty w Krakowie.

16/10/09
Na dzień kiedy uczniowie z kl.1 staną się pełnoprawnymi uczniami czekają bardzo niecierpliwie. Poprzedzają go liczne przygotowania –uczniowie poznają swoją szkołę , kolegów, swoje prawa ale też i obowiązki. Wspólnie z wychowawczynią przygotowali również całą uroczystość. Tego dnia zdali swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, nauczycielami,  rodzicami i swoimi starszymi kolegami. Pasowania dokonał dyrektor szkoły Cz. Łukaszyk. Uczniowie otrzymali tarcze i pamiątkowe dyplomiki. W uroczystości brał udział poczet sztandarowy. Uczniowie złożyli ślubowanie,  nadało to uroczystości bardzo podniosły charakter.
   


16/10/09 Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum obejrzeli występ magika. Młodzież była pod wrażeniem  sztuczek i umiejętności magika. Wszyscy chętni mogli podziwiać kunszt sztuki iluzjonistycznej. Występ zawierał wiele humoru, na który publiczność reagowała głośnym  śmiechem. Całe widowisko było dopełnione nastrojową muzyką. Wszystkim przedstawienie  bardzo się podobało.
   


13/10/09 Dzień 14 października obchodzony jest jako Święto Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 3b pod opieką mgr A. Sendeckiego przygotowali uroczystą akademie z okazji Dnia Nauczyciela by podziękować za trud, serce włożone w wychowanie i nauczanie. Na uroczystość przybyli emerytowani pracownicy naszej szkoły. Wręczono nagrody dyrektora nauczycielom i pracownikom socjalnym. W rywalizacji o puchar najlepszej klasy zwycięzcami zostali: klasa 6 szkoły podstawowej i 3a gimnazjum. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum złożyli ślubowanie na sztandar. Święto Edukacji to okazja by wyrazić podziękowanie za uprawę tego ugoru jakim są uczniowskie czerepy. Niech nauczycielom sprzyja pomyślność a zdrowie wspiera nadwyrężone przez uczniów siły.


08/10/09 Na stadionie w Bobowej odbyły się powiatowe indywidualne biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów, z których 3 uczennice zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Anna Wszołek (kl. 1a gim.) zajęła I miejsce; Katarzyna Tybor (kl.1b gim); a Monika Wszołek (kl. 1 a gim.) IV miejsce. Zawodniczki otrzymały dyplomy i medale.

03/10/09 Jak co roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rożnowicach została zorganizowana XI GIMNAZJADA O PUCHAR BURMISTRZA BIECZA. Do uczestnictwa w zawodach zostały zaproszone wszystkie gimnazja gminy Biecz, jednak czynny udział wzięły tylko trzy z nich: Gimnazjum w Binarowej, Gimnazjum Nr 2 w Bieczu oraz gospodarze imprezy - Gimnazjum w Rożnowicach. Pierwszą rozegraną konkurencją był bieg przełajowy, potem skok w dal i pchnięcie kulą. Następnie odbyły się rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt oraz w piłce nożnej chłopców. Nagrodami za pierwsze trzy miejsca zarówno indywidualne jak i drużynowe były dyplomy, puchary oraz medale ufundowane przez gminę Biecz. Większość konkurencji indywidualnych wygrali uczniowie Gimnazjum Rożnowicach, oni też (zarówno chłopcy jak i dziewczęta) zajęli pierwsze miejsce w punktacji ogólnej, drugie miejsce przypadło zawodnikom z Gimnazjum nr 2 w Bieczu a trzecie uczniom Gimnazjum w Binarowej.  Komunikat.doc

30/09/09 UWAGA GRYPA. W dniu 30 września 2009r. odbyło się spotkanie profilaktyczne, którego celem było przekazanie informacji przydatnych w profilaktyce i postępowaniu w przypadku zachorowań na grypę sezonową lub nową odmianę grypy A(H1N1). Profilaktykę przeprowadzili uczniowie klasy 5 pod kierunkiem P W. Sroka.  Umacnianie zdrowia to: odpowiedni ubiór, urozmaicona dieta, aktywność fizyczna, sen i odpoczynek oraz higiena. Jak postępować aby ustrzec się grypy?: myć ręce, zasłaniać nos chusteczką podczas kichania, chusteczek używać tylko raz a zużytą wyrzucać do kosza, unikać kontaktu z osobami, które kichają i kaszlą.

18/09/09r.Jak co roku nasza szkoła przyłącza się do akcji sprzątanie świata. W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy. Celem "Sprzątania świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.   Dzieci i młodzież wraz ze swoimi wychowawcami ruszyli zbierać śmieci po najbliższej okolicy.

01/09/2009r. Tradycyjnie 1 września to dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście uczestniczyli we mszy świętej koncelebrowanej przez pracujących w parafii kapłanów. Dyrektor szkoły Czesław Łukaszyk przedstawił założenia pracy w nowym roku szkolnym. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pan Wiesław Okoński, Pani Urszula Niemiec, Pan Janusz Gubernat, Pan Adam Michalec oraz Pan Jan Duran. Nagrodę jubileuszową za 30 lat pracy otrzymała Pani Maria Wszołek. Do grona nauczycielskiego dołączyły dwie Panie mgr Urszula Przepióra i mgr Agnieszka Janikowska. Odsłonięto tablicę pamiątkową w dowód wdzięczności za okazaną pomoc przy rozbudowie szkoły Panu Wiesławowi Okońskiemu. Dokonano ceremoniału otwarcia i poświęcenia nowych pomieszczeń biblioteki oraz czytelni szkolnej
.


Przedszkole  

Motto przedszkola "Nauka poprzez zabawę".
   Codzienna praca wychowawczo - dydaktyczna przebiega w oparciu o "Podstawę programową wychowania przedszkolnego", Program wychowania przedszkolnego "Moje Przedszkole" Cz. Cyrański, M. Kwaśniewska, nr dopuszczenia DKW-3013/00, program pomocniczy "Dziecięca matematyka" E. Gruszyk-Kolczyńska nr dopuszczenia 4013/01, własny "Program wychowawczy" oraz "Program rozwoju placówki". Ponadto w pracy z dziećmi wykorzystujemy nowoczesne osiągnięcia dydaktyki i wdrażamy elementy nowatorskich metod pedagogicznych. Placówka w pracy z dziećmi bazuje na podręczniku "Sześciolatek, bawię się i uczę", Cz. Cyrański, W. Żaba-Żabińska nr dopuszczenia DKW-4013-3/01. 


W czwartek 18 czerwca 2009 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rożnowicach odbyła się uroczystość rozdania świadectw absolwentom klasy szóstej oraz uczniom szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowali absolwenci pod opieką Pani wychowawczyni Danuty Szara. Świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i listy gratulacyjne wręczał dyrektor szkoły Pan Czesław Łukaszyk. Pozostałe świadectwa otrzymali uczniowie z rąk wychowawców udając się na ostatnie spotkanie klasowe. Życzymy miłych wakacji.


W dniach 08. – 16. 06.2009r. 52 uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rożnowicach przebywało na „Zielonej szkole” w nadmorskim Jarosławcu. Uczniowie  zamieszkiwali  w ośrodku wypoczynkowym „Rafa” położonym w obrębie Parku Krajobrazowego Doliny Słupii w odległości 150 metrów od morza. Pobyt na Zielonej szkole wypełniały uczniom wycieczki krajoznawcze, spacery i zabawy na plaży, kąpieli w morzu oraz organizowane rozrywki na terenie ośrodka: basen, korzystanie z bazy rekreacyjno  - sportowej i dyskoteki. Przebywając w Jarosławcu uczniowie jeździli  się na wycieczki krajoznawcze do okolicznych miejscowości jak: Gdańsk, Hel, Ustka, Darłowo, Darłówek Wschodni i jezioro Wicko. Będąc na molo w  Ustce uczniowie  zobaczyli sztorm na morzu, zwiedzili muzeum chleb, Zamek Książąt Pomorskich, port oraz Katedrę w Darłowie , a także pojechali do Parku wodnego w Darłówku Wschodnim, płynęli łódkami po Jeziorze Wicko oraz odbyli dwugodzinny rejs  z Gdańska na Hel. Uczniowie uczestniczyli w różnych konkursach m.in. spacer brzegiem morza „W poszukiwaniu bursztynów”, konkurs budowy zamków z piasku oraz rozgrywkach sportowych. Z pobytu na „ Zielonej szkole” uczniowie przywieźli plecaki pełne niesamowitych wrażeń.

W dniach 14 – 15 maja uczniowie gimnazjum odbyli wycieczkę  do Wrocławia. Czekały na nas atrakcje turystyczne oraz ciekawostki w tym regionie. I tak w drodze do Wrocławia zobaczyliśmy Wyżynę Śląską i jej walory geograficzne oraz Przedgórze Sudeckie. Wrocław okazał się piękniejszy niż sobie wyobrażaliśmy. Odmienność architektury przyciągała naszą uwagę. Zwiedziliśmy Panoramę Racławicką, Halę 1000 lecia, Muzeum Historii Ziemi oraz ogrody: Botaniczny Japoński i Zoologiczny. Punkt widokowy na wieży katedry Św. Jana umożliwił pozostawić w naszych oczach całą panoramę Wrocławia. Należy wspomnieć, że noc spędziliśmy w hotelu turystycznym TRIO, ale nie spaliśmy gdyż wrażenia z wyjazdu i chęć na pogaduszki nocne była większa niż potrzeba snu. Galeria foto

Zespół Szkolno Przedszkolny w Rożnowicach wziął po raz pierwszy aktywny udział w akcji POLSKA BIEGA, przeprowadzonej na bieckim stadionie 09 maja 2009 roku. Celem akcji była popularyzacja biegów lekkoatletycznych, kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz kształtowanie nawyków do aktywnego uczestnictwa w rekreacji. Biegi rozegrały się w grupach, uwzględniając wiek oraz płeć uczestników: Grupa I – dzieci  klasy I – II Grupa II – dzieci klasy III – IV Grupa III – dzieci klasy V – VI Grupa IV – Gimnazjum Grupa V – Kategoria OPEN. Reprezentanci naszej szkoły wywalczyli najwyższe miejsca: Grupa I (chłopcy): Michał Guzik II miejsce Grupa II (dziewczęta): Kamińska Izabela I m-ce Styrkowicz Małgorzata II Brudzisz  Dominika III Grupa II (chłopcy): Róż Jacek I miejsce Grupa III (dziewczęta) Wszołek Monika I Wszołek Anna II Guzik Angelina III Grupa III (chłopcy) Noga Wiktor V Grupa IV (dziewczęta) Tybor Katarzyna I Niziołek Ewelina II. Za zajęcie miejsc 1 – 3 zawodnicy otrzymali medale i dyplomy, które zostały wręczone na Rynku Biecza przez p. burmistrz U. Niemiec. Na bieckim Rynku oprócz wręczania nagród za bieg, każdy mógł wziąć udział w różnych sportowych konkurencjach, między innymi w kręceniu hula hop na czas. W tej zabawie uczennica z naszej szkoły - Katarzyna Kiełtyka - zajęła III miejsce i tym samym również została nagrodzona medalem oraz dyplomem.

Sportowcy z naszej szkoły
uczestniczyli w gminnym czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych zorganizowanym na stadionie w Bieczu dnia 06.05.2009r. Nasze zawodniczki, w składzie: Brudzisz Gabriela, Wszołek Anna, Styrkowicz Elżbieta, Guzik Angelina, Styrkowicz Karolina oraz Wszołek Monika, po zaciętej i wyrównanej walce zostały pokonane przez uczennice z Libuszy i tym samym zajęły II miejsce. Natomiast chłopcy : Noga Wiktor, Gogola Tomasz, Kiełtyka Michał, Witek Krzysztof, Wachowicz Adam i Szafraniec Patryk uzyskali czwarty wynik w zawodach. Dodatkowo uczennica naszej szkoły - Monika Wszołek - okazała się po raz drugi najlepszą zawodniczką igrzysk, tym samym została odznaczona dyplomem i złotym medalem.

Dnia 07.04.2009r. Na stadionie w Racławicach zostały zorganizowane gminne sztafetowe biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjalnych chłopców i dziewcząt. W zawodach wzięły udział niemal wszystkie szkoły z gminy Biecz. Zwycięzcami zarówno spośród szkół podstawowych jak i gimnazjalnych okazały się zawodniczki z Rożnowic, które tym samym zakwalifikowały się do dalszego etapu. Powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych odbyły się w Lipinkach 16.04.2009r. Dziewczęta szkoły podstawowej (Brudzisz Dominika, Guzik Angelina, Styrkowicz Karolina, Styrkowicz  Małgorzata, Kamińska Izabela, Wal Magdalena, Olbrych Maria, Wszołek Anna oraz Wszołek Maria wywalczyły IV miejsce. W kategorii gimnazjum Kozieł Gabriela, Wszołek Dominika, Przepióra Patrycja, Faliszek Maria, Rutkowska Anna, Wachowicz Ewa, Niziołek Ewelina, Wszołek Dominika, Świerk Magdalena i Tybor Katarzyna zajęły VI miejsce.


04/05/09 Uczniowie klasy 4 szkoły podstawowej i 3b gimnazjum oraz chór szkolny przedstawili akademie z okazji 218 rocznicy uchwalenia konstytucji. Konstytucja 3 maja uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.
Konstytucja 3 maja została ustanowiona ustawą rządową przyjętą tego dnia przez sejm. Została zaprojektowana w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów i jej złotej wolności. Konstytucja wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa, w ten sposób łagodząc najgorsze nadużycia pańszczyzny. Konstytucja zniosła zgubne instytucje, takie jak liberum veto, które przed przyjęciem Konstytucji pozostawiało sejm na łasce każdego posła, który, jeśli zechciał – z własnej inicjatywy, lub przekupiony przez zagraniczne siły, albo magnatów – mógł unieważnić wszystkie podjęte przez sejm uchwały


27 kwietnia 2009 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rożnowicach odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej zaprezentowali poglądowy obraz sensu ochrony przyrody oraz skutków jej zaniedbania. montaż słowno - muzyczny w tle symbolicznej scenerii dwóch światów: piękna i brzydoty najprawdopodobniej pobudzą analityczne wnioskowanie widzów i utrwalą siłę pozytywnych wyborów.

21 kwietnia 2009 r. na sali sportowej gimnazjum w Rożnowicach aktorzy sceny krakowskiej wystawili przedstawienie profilaktyczne o skutkach uzależnień. w spektaklu udział wzięli również uczniowie sąsiednich szkół podstawowych z Racławic i Sitnicy. Często nie zdajemy sobie sprawy z nieprzemyślanych decyzji, dopiero jak wydarzy się jakaś tragedia wtenczas zaczynamy żałować tego co zrobiliśmy. niestety często jest za późno i czasu nie da się cofnąć.

8 kwietnia odbył się w hali MOSiRu w Gorlicach Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Konkurs składał się z trzech etapów: testu z zakresu ruchu drogowego, jazdy sprawnościowej po torze przeszkód oraz wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Z naszej szkoły startowały dwie drużyny ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Drużyna ze szkoły podstawowej zajęła III miejsce na 35 startujących a uczniowie z gimnazjum uplasowali się na miejscu IV. Indywidualnie uczeń Michał Kiełtyka zajął miejsce III w  wiadomościach teoretycznych.

Ostatnie dni przed świętami wielkanocnymi przysporzyły kolejne sukcesy naszej szkole. 7 kwietnia 2009r odbyły się Mistrzostwa Gminy Biecz, w których startowali również uczniowie z Rożnowic. Złoto wywalczyły dziewczęta w Sztafetowych Biegach Przełajowych zarówno w gimnazjum jak i w szkole podstawowej. II miejsce zajęli chłopcy też w tej samej konkurencji.

4 kwietnia 2009r. Obył się w Libuszy „IV Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. W turnieju udział brali zawodnicy ze szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie: Klesyk Bartłomiej, Kiełtyka Michał i Noga Wiktor wszyscy z klasy 5 i drużyna z gimnazjum: Kamiński Dawid, Wszołek Jerzy z kl.1a i Makowiec Piotr z kl. 1b. Obydwie drużyny zajęły 2 miejsce. Uczniowie otrzymali puchar, dyplom oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto w udzielaniu pomocy Bartek Klesyk zdobył 1 miejsce a Piotr Makowiec 3 miejsce. Piotr Makowiec zdobył jeszcze nagrodę za 3 miejsce w poprawności rozwiązywanie testu. 8 kwietnia obydwie drużyny będą reprezentować naszą szkołę w turnieju powiatowym.    

Po raz ósmy uczniowie kończący szkołę podstawową pisali w czwartek 2 kwietnia egzamin szóstoklasisty. W zeszłym roku Małopolska w tym teście wypadła najlepiej ze wszystkich województw. Jak będzie w tym roku? Z rozmów z uczniami wynika, że nie było łatwo. Tegoroczne zadania sprawiły uczniom wiele trudności. W sprawdzianie kończącym szkołę podstawową muszą wziąć udział wszyscy szóstoklasiści i jest on niezbędny, aby skończyć szkołę. Do czasu ogłoszenia wyników pozostaje niepewność, większość myśli pozytywnie, że napisało poprawnie. Ostateczne wątpliwości rozwiane zostaną w dniu ogłoszenia wyników.
Tegoroczne, Święto Szkoły odbyło się 26 marca 2009 r. Święto  Szkoły - dzień poświęcony patronowi Tadeuszowi Kościuszce odbył się już po raz trzeci. Za dzień Święta Szkoły uznano 24 marca  datę przysięgi, którą Tadeusz Kościuszko złożył narodowi polskiemu na rynku w Krakowie i początek Insurekcji.
    Uroczystość rozpoczęła się mszą koncelebrowaną przez pracujących w parafii kapłanów w intencji naszej szkoły. Nie zabrakło pocztu sztandarowego. Po mszy odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyła młodzież, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Podczas akademii dyrektor szkoły mgr inż. Czesław Łukaszyk przywitał zaproszonych gości i przedstawiał najważniejsze sukcesy w pracy szkoły w ostatnim roku. Zaprezentowano również dorobek szkoły w postaci prezentacji multimedialnej przygotowanej przez mgr Mateusza Sarneckiego. Uczniowie klasy 2b gimnazjum pod kierunkiem mgr Aleksandra Sendeckiego przedstawili inscenizację o patronie. Akademię uświetnił występ chóru szkolnego prowadzonego przez mgr Elżbietę Ryndak.
     W czasie uroczystości odbył się finał konkursu wiedzy o życiu Tadeusza Kościuszki. Zwyciężył uczeń klasy 3b gimnazjum Witold Wszołek. Laureatom nagrody wręczyła Urszula Niemiec burmistrz Biecza. Na zakończenie odbył się szkolny konkurs piosenki patriotycznej i żołnierskiej. W szkole podstawowej zwyciężyła klasa piąta a w gimnazjum klasa 3b.
     

20/03/2009r. odbył się etap gminny
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom ". Nasi uczniowie starannie przygotowali się  przygotowali się do turnieju, czego dowodem są wysokie miejsca jakie zdobyli i nagrody, które przywieźli. Uczniowie wrócili usatysfakcjonowani a nauczycieli cieszą ich sukcesy. W kategorii szkół podstawowych Magdalena Wal zajęła 2 miejsce. W kategorii gimnazjów Stanisław Ryba zajął 1 miejsce a Dariusz Jodłowski miejsce 3.Magdalena Wal i Stanisław Ryba będą reprezentowali naszą gminę w turnieju na szczeblu powiatu. Życzymy kolejnych sukcesów.

W dniu 10.03.2009 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rożnowicach odbył się  szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Eliminacje przeprowadzone były w dwóch grupach wiekowych tj.: I grupa-uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej, grupa II-uczniowie klas 1-3 gimnazjum. Łącznie w grupie pierwszej rywalizowało 18 uczniów i najlepsi okazali się: Magdalena Wal i  Michał Kiełtyka z kl. 5 oraz Karolina Faliszek z kl. 6.
W II grupie wiekowej rywalizowało 79 uczniów i po dogrywce pierwsze trzy miejsca zajęli: Dariusz Jodłowski i Stanisław Ryba z klasy 2b i Ewelina Ryba z klasy 3a. Eliminacje szkolne zostały przeprowadzone we współpracy z OSP w Rożnowicach. Strażacy nadzorowali prawidłowość przebiegu konkursu w szkole oraz ufundowali atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu sportowego dla zwycięzców.


12/02/2009 Przy dużym wsparciu i zaangażowaniu ze strony rodziców odbył się w naszej szkole Bal Gimnazjalny uczniów klas drugich. Kulturalna zabawa połączona z poczęstunkiem - tak uczniowie świętowali połowę nauki w gimnazjum.  Do tańca przygrywał zespół Fantazja. Galeria foto


06/02/2009 Zabawy choinkowo karnawałowe odbywają się w naszej szkole na przełomie stycznia – lutego. Przygotowania rozpoczynają się dużo wcześniej, aby dzieci  wspólnie z rodzicami miały czas na przygotowanie stroju, które można zaprezentować podczas zabawy. Zabawę choinkową zorganizowano oddzielnie dla poszczególnych grup wiekowych. Uczniowie bawili si9ę przy dźwiękach szkolnego zespołu EFEKT.


08/01/2009 zostały zorganizowane w naszej szkole Gminne Igrzyska w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Udział wzięło 5 szkół: SP w Binarowej, SP w Sitnicy, SP w Strzeszynie, SP w Libuszy oraz SP w Rożnowicach. ZSP w Rożnowicach reprezentowały uczennice kl VI: Daria Warzecha, Anna Wszołek, Elżbieta Styrkowicz, Mariola Dąbrowska, Karolina Styrkowicz, Monika Wszołek, Karolina Faliszek, Karolina Piekarz, Gabriela Brudzisz i Angelina Guzik. Po zaciętej i wyrównanej walce mistrzyniami okazały się zawodniczki SP w Rożnowicach, wicemistrzyniami uczennice SP w Strzeszynie a trzecie miejsce zajęły uczennice z Sitnicy. Miejsce 4 przypadło uczennicom z Binarowej a 5 Libuszy.

07/01/2009w ZSP w Rożnowicach odbyły się Gminne Mistrzostwa piłki siatkowej chłopców. W zawodach brało udział 6 gimnazjów. Naszą szkolę reprezentowali uczniowie w składzie: Artur Wachowicz, Bartosz Płaczek, Tomasz Durlak, Marek Wachowicz, Tomasz Mruk, Paweł Wałęga, Krzysztof Kiełtyka, Witold Wszołek i Łukasz Drożdż. Zwycięską drużyną okazali się zawodnicy Gimnazjum w Strzeszynie, drugie m-ce zajęli chłopcy z Rożnowic, a trzecie zawodnicy z Gimnazjum nr 1 w Bieczu. Pozostałe miejsca: 4-Libusza, 5-Binarowa, 6-Biecz nr 2

0
5/12/2008 uczniowie SP w Rożnowicach wzięli udział w Gminnych Mistrzostwach Mini Piłki Koszykowej Dziewcząt, które odbyły się w Libuszy. Nasze zawodniczki rywalizowały z drużynami z SP w Libuszy oraz z SP nr 1 w Bieczu zajmując zdecydowanie I miejsce.

03/10.2008Uczniowie ZSP w Rożnowicach uczestniczyli w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych zorganizowanych w Bobowej zajmując wysokie miejsca: kl IV Styrkowicz Małgorzata 7 m-ce, Brudzisz Dominika 13 m-ce, Kamińska Izabela 16 m-ce; kl VNoga Wiktor 16 m-ce; kl VI Wszołek Monika II m-ce; 
Gimnazjum: kl 1b Tybor Katarzyna I m-ce; kl. Ia Niziołek Ewelina 20 m-ce, Wszołek Jerzy 16 m-ce i II b Guzik Angelina V m-ce. Tybor K., Wszołek M i Guzik A. zakwalifikowały się do zawodów wojewódzkich.


19/12/2008r. W ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia klasy organizowały sobie wigilię klasową. Przy pomocy rodziców przygotowano potrawy wigilijne, składano sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Odbyła się również wigilia szkolna. W związku z remontem sali gimnastycznej zorganizowano ją w remizie OSP. Wystawiono przedstawienie o tradycjach bożonarodzeniowych przygotowane przez Panią Sylwię Kleszyk. Cór szkolny uświetnił występ tradycyjnymi kolędami.


18/12/2008r. zakończyła się realizacja programu "Trening umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach" w ramach programu "Kształcenie umiejętności społecznych i życiowych , kształtowanie właściwych relacji w kontaktach międzyludzkich". Element Rządowego programu "Rozwój edukacji na obszarach wiejskich w latach 2008 - 2013". Całkowity koszt realizacji programu wyniósł 4580 zł w tym z dotacji 3180 zł, własny wkład środków finansowych 300 zł, wkład rzeczowy 200 zł i wolontariat 900 zł. Dotacja została przyznana przez Małopolski Urząd Wojewódzki.

06/12/08 W mikołajkowe święto przybył do naszej szkoły gość długo oczekiwany przez wszystkie dzieciaki - Święty Mikołaj. W asyście aniołów i diabła rozdał prezenty. Najbardziej liczyli, że Mikołaj nie zawiedzie najmłodsi, dzieci z przedszkola i nauczania początkowego. W wielu klasach zorganizowano mikołajki klasowe. Mikołajki zorganizował prężnie działający w tym roku Samorząd Uczniowski. Święto Mikołaja znane jest na całym świecie pod nazwami : Santa Clause (USA), Babbo Natale (Włochy), Heilige Nicolaus (Niemcy), Mikulas (Czechy), Julemanden (Dania). Czekamy i liczymy, że w przyszłym roku  też o nas nie zapomni. 

30 października 2008r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rożnowicach rozpoczęła się realizacja programu pt. „Trening umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach”. Program został dofinansowany przez Małopolskie Kuratorium Oświaty w ramach zadania p.n. „Kształtowanie umiejętności społecznych i życiowych, kształtowanie właściwych relacji w kontaktach międzyludzkich” – element Rządowego programu „Rozwój edukacji na obszarach wiejskich w latach 2008-2013”.Podczas zajęć, które zakończą się 20 grudnia 2008r., uczniowie kl. II i III gimnazjum pod okiem dwóch trenerów będą trenować umiejętności radzenia sobie ze strachem i stresem, obrony własnych praw, radzenia sobie z oskarżeniem, wyrażania własnego zdania, radzenia sobie z odrzuceniem, nagradzania samego siebie, reagowania na zaczepki. Prezentacja prawidłowego rozwiązywania problemów ma duże szanse do naśladowania w życiu codziennym i umocnieniu poczucia własnej wartości.

10/11/08 Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Najważniejsze święto państwowe w ostatnich latach II RP, przywrócone w 1989 r. 11 listopada 1918 roku  przedstawiciele Niemiec podpisali rozejm, który oznaczał zakończenie I wojny światowej. Wcześniej rozpadło się państwo Habsburgów – Austro-Węgry. Symptomy te stały się sygnałem do działań niepodległościowych dla Polaków. Z okazji 90 rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali akademię, która wystawiona została również w kościele parafialnym podczas  uroczystej sumy dla całej społeczności. We mszy udział wzięły poczty sztandarowe.

30/10/08 Dzień Wszystkich Świętych to dzień pamięci o tych co już odeszli, których już nie ma wśród nas. Polska tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwiatów. Odwiedzając miejsca wiecznego spoczynku, zachowajmy należytą powagę, zastanówmy się nad przemijaniem, przywołajmy ulotne wspomnienia. Cmentarz jest miejscem gdzie spoczywają nasi najbliżsi; dziadkowie, rodzeństwo, nasi rodzice, również najbliżsi naszych znajomych. Ich też należy uszanować. Małopolska usiana jest licznymi grobami z pierwszej i drugiej wojny światowej. Część z nich jest w opłakanym stanie, cmentarz w Rożnowicach z pierwszej wojny światowej jest tego dobitnym przykładem.

28/10/08 W roku szkolnym 2007/2008 nauczyciele Sylwia Kleszyk, Beata Mika, Elżbieta Białoń-Rybka i Rafał Rybka zgłosili do konkursu Bliższe Ojczyzny - Małopolska (V edycja) program regionalny własnego autorstwa.  Organizatorami projektu promocji edukacji regionalnej było Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Dnia 24 października 2008 roku został ogłoszony werdykt konkursu, w którym wzięło udział ponad 400 szkół. Zgłoszony przez szkołę program  zajął I miejsce w V edycji tegoż projektu. Szkoła otrzymała nagrody pieniężne od organizatorów konkursu i Burmistrza Gminy a nauczyciele  otrzymali pamiątkowe dyplomy i albumy.

Korzystając z uroków złotej polskiej jesieni, klasy Ia oraz Ib pod opieką p. Anity Nowak, p Mateusza Sarneckiego oraz p. Rafała Rybki, wzięły udział w dniu 22 października w rajdzie pieszym na trasie Magura Małastowska- Gorlice. Jego celem było propagowanie zdrowego trybu spędzania czasu oraz podziwianie walorów naturalnych Beskidu Niskiego. W trakcie przemarszu liczącego około 18 km, grupa zwiedziła także cmentarz wojskowy nr 60 usytuowany na Magurze Małastowskiej jak i zorganizowała ognisko w Sękowej. 


15/10/08 Dzień Nauczyciela (Święto Edukacji Narodowej) obchodzimy w Polsce 14 października.  Dzień Nauczyciela a właściwie i poprawnie - Dzień Edukacji Narodowej na mocy artykułu 74 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 roku, zwanej Kartą Nauczyciela, rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej (14 października) została uznana za oficjalne święto wszystkich pracowników oświaty. To właśnie z tej okazji dobyła się w naszej szkole uroczysta akademia, na którą zaproszeni zostali pracownicy szkoły jak i Ci, którzy są już na zasłużonej emeryturze. 

    Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia, niech szkoła w dom się wspólny zmienia! Praca wychowawcy to praca niełatwa, bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa. Kocha ona figle i chętnie się czubi, lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi. Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić, aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić, który gdy dorośnie, dopiero zrozumie, jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.
 

 10/10/08 Minął już miesiąc nauki. Dzieci z radością ,ale i obawą przekroczyły próg szkoły. Większość z nich bardzo chce chodzić do szkoły, czekają na tę chwilę, przygotowują swoje kolorowe przybory i książki. Przejście z przedszkola do szkoły jest dla nich bardzo ważnym krokiem – to przekroczenie pierwszego progu edukacyjnego. Dla niektórych jego pokonanie wymaga wielu wysiłków, dla innych tak wielka zmiana w życiu nie jest problemem, ale dość często okazuje się, że także tym dzieciom trudno od razu odnaleźć się w nowym miejscu. Uczniowie wykazali się umiejętnościami, które nabyli w tak krótkim czasie. W obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości, rodziców, uczniów i nauczycieli odbyła się uroczystość pasowania na ucznia i ślubowanie pierwszoklasistów.

03/10/08 Odbyła się prezentacja poświęcony krajom niemieckojęzycznym. Uczniowie przygotowali prezentację przybliżając historię i kulturę szczególnie Niemiec i Szwajcarii. Zapoznali zgromadzonych z wybitnymi postaciami tych krajów, przygotowano potrawy charakterystyczne dla tych narodów. Przeprowadzono konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, konkurs na plakat i piosenkę w języku niemieckim. Uczniowie aktywnie włączyli się w przygotowanie uroczystości. Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali bajkę i skecze. Nad całością czuwał Pan mgr M. Sarnecki.


29/09/08 Jak co roku nasza szkoła bierze udział w akcji "Sprzątania świata". Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne. W dniu 29 września po zajęciach lekcyjnych klasy wraz ze swymi opiekunami udali się we wcześniej ustalone rejony Rożnowic. Udało się zebrać ponad 20 worków śmieci głównie z centrum wsi jak i wzdłuż głównych dróg.

01/09/08 Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej znów rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Uczniowie uczestniczyli we mszy świętej a następnie przeszli ze sztandarem do
szkoły.  Rozpoczęcie roku szkolnego jest zawsze wielkim wydarzeniem  dla uczniów rozpoczynających naukę- pierwszoklasistów. To ich właśnie witaliśmy w szczególny sposób.  Nadchodzący rok szkolny 2008/09 niesie kilka zmian. Rok szkolny nie będzie przestrzegał wprowadzonego przez poprzedniego ministra edukacji Romana Giertycha obowiązku noszenia jednolitego stroju szkolnego. Decyzja co do zachowania tego obowiązku leży w gestii Rady Rodziców. Minister edukacji Katarzyna Hall zmniejszyła też listę obowiązkowych lektur, o m.in. powieści Henryka Sienkiewicza "Potop" i "Quo Vadis", które zostały wpisane tylko na listę lektur uzupełniających. Został wprowadzony przepis, który przy nieusprawiedliwieniu nieobecności na ponad połowie lekcji będzie to traktował jako niespełnienie obowiązku szkolnego.
20/06/08 to data zakończenia roku szkolnego 2007/08. Uczniowie odebrali świadectwa promocyjne lub ukończenia szkoły. Jak co roku dla najlepszych absolwentów i sportowców gimnazjum Prezes Fundacji "Nadzieja Dzieci" Wiesław Okoński ufundował nagrody. Najlepszą sportsmenką gimnazjum została Angelika Sitek a w kategorii chłopców nagrodę otrzymał Paweł Bajorek. Nagrody w dziedzinie najlepsza absolwentka otrzymali: Karolina Wszołek I m-sce; Kinga Wszołek II m-sce; Małgorzata Przepióra
III m-sce. W kategorii chłopców: Arkadiusz Przepióra I m-sce; Grzegorz Guzik II m-sce; Daniel Szczerba III m-sce. Absolwentom  życzymy zrealizowania planów zawodowych, wszystkim pozostałym UDANYCH WAKACJI.
 DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU


!8/06/08 Trzy lata spędzone w gimnazjum przebiegły jak z bicza trzask. 
U rozstaju dróg stają klasy trzecie gimnazjum. To tu zrodziły się pierwsze przyjaźnie, zawiązały się pierwsze miłości ale czas nieubłagalnie płynie i rozstania nadchodzi czas. Już wkrótce każdy pójdzie w swoją stronę by realizować swe zamierzenia i marzenia. Przy współudziale rodziców zorganizowano zabawę pożegnalną. Do tańca przygrywał zespół Silwer. Zegnamy Was i życzymy zrealizowania planów życiowych.


26 maja odbyła się prezentacja projektu "A to Polska właśnie" realizowanego w ciągu ostatnich miesięcy. W przedsięwzięcie zaangażowani byli uczniowie kl. 6 SP. oraz gimnazjaliści pod kierunkiem nauczycieli E Białoń- Rybka, S. Kleszyk, B. Mika i R Rybki. Podczas inscenizacji zainscenizowano obrzędy związane z weselem, wykonano okolicznościowe przyśpiewki zebrane przez uczniów z przekazów ustnych. Zwyczaje weselne pokazane były na tle zrekonstruowanego wnętrza chaty . Efektem kilkumiesięcznej pracy uczniów i nauczycieli była publikacja pt. "A to Polska właśnie. Zwyczaje weselne z okolic Rożnowic". Projekt edukacji regionalnej został zgłoszony do konkursu "Bliższe Ojczyzny - Małopolska" i zyskał akceptację komisji, w związku z tym na prezentacji obecne było jury konkursowe w składzie: W. Ścianek, B Kafel oraz wizytator KO J. Kamiński. Wśród zaproszonych gości znaleźli się księża naszej parafii, emerytowani nauczyciele oraz pani Cecylia Juruś - osoba zasłużona dla kultury naszego regionu. 

30/04/08 Słowem i piosenką obchodzono w naszej szkole Dzień Ziemi. Wstęp uświadamiający rolę i odpowiedzialność człowieka za swoje środowisko wygłosił dyrektor szkoły Pan mgr Czesław Łukaszyk. Gimnazjaliści przygotowali montaż, w którym nie zabrakło poezji poświęconej naszej planecie. Myślą przewodnią wystąpienia było ukształtowanie świadomości ekologicznej. Nie zabrakło praktycznej formy segregacji śmieci w przedstawieniu przygotowanym przez dzielne maluchy ze szkoły podstawowej. 
 


22/04/08 To bardzo ważny dzień dla gimnazjalistów Blisko 500 tys. uczniów III klas gimnazjów w całym kraju w tym i nasza młodzież przystąpiła dziś do egzaminu, podczas którego sprawdzana była wiedza humanistyczna. Jutro uczniowie pisać będą drugą część - test z wiedzy matematyczno- przyrodniczej. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w połowie czerwca. Wynik egzaminu będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

W dniu 10.04.2008r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rożnowicach odbyła się narada dyrektorów szkół gminy Biecz. W czasie narady Pani Barbara Knapik – Konsultant Europejskiego Funduszu Społecznego w Nowym Sączu przeprowadziła szkolenie w zakresie możliwości ubiegania się o fundusze unijne. Starszy Wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie Pan Jerzy Kamiński omówił postępowanie administracyjne i decyzje dyrektora szkoły oraz zasady opiniowania arkuszy organizacyjnych na rok szkolny 2008/2009. Pani Anna Pelczar - Kozłowska przedstawiła zmiany w prawie oświatowym i projekty nowych rozporządzeń MEN.

04/04/08
Po raz drugi obchodziliśmy Święto  Szkoły - dzień poświęcony patronowi Tadeuszowi Kościuszce. Uroczystość rozpoczęła się mszą koncelebrowaną przez pracujących na parafii kapłanów w intencji naszej szkoły. Nie zabrakło pocztu sztandarowego. Po mszy odbyła się uroczysta akademia oraz konkurs wiedzy o życiu Kościuszki. Dzień ten połączono z powitaniem wiosny. Dlatego uroczystość składała się z dwóch części: poważnej i wesołej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: W Gazda - w-ce burmistrz Gminy Biecz, J. Duran - sołtys wsi, K. Malinowski - prezes LKS "Rozembark", emerytowani nauczyciele naszej szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców.

 

27/03/08 Klasy drugie gimnazjum bawiły się na balu półmetkowym. To już połowa nauki w gimnazjum. Tak, tak czas ucieka jak rzeka. W przygotowaniu balu pomogli rodzice, którzy aktywnie włączyli się w pomoc i przygotowali poczęstunek zarówno dla uczniów jak i dla przybyłych nauczycieli. Dobrą zabawę taneczną umilał zespół FANTAZJA. Uczniom życzymy sukcesów w dalszej nauce, nauczycielom -cierpliwości w przekazywaniu wiedzy.


Wielkanoc - najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające śmierć krzyżową i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Poprzedzający ją tydzień, stanowiący okres wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń, nazywany jest Wielkim Tygodniem. Przez wieki spierano się, kiedy powinna być obchodzona. Podczas soboru nicejskiego w 325 roku ustalono, że będzie się ją obchodzić w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Wielkanoc jest więc świętem ruchomym: może wypaść najwcześniej 22 marca, a najpóźniej 25 kwietnia. 

Przygotowania do niedzieli palmowej. Niedziela Palmowa obchodzona jest w całej Polsce tłumnie i uroczyście. Dawniej w tym dniu inscenizowano triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy. Głównym atrybutem święta są palmy. Najczęściej spotyka się strome bukiety z gałązek wierzbowych z "kotkami", bukszpanu i suszonych kwiatów, albo palmy wileńskie. Mają one kształt pałek różnej wielkości i grubości, a sporządza się je z ułożonych w misterne wzory zasuszonych kwiatów małych i większych. Uczniowie klas młodszych wykonali palmy, które w niedziele zostały przyniesione do kościoła.

29/02/08 W dniu 28 lutego 2008 roku odbyło się spotkanie gimnazjalistów z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach sierżantem Grzegorzem Szczepankiem. Tematem spotkania była "Przestępczość wśród młodzieży".  Młodzi Polscy często ryzykują, wchodzą w konflikt ze szkołą i domem, łamią normy społeczne.  Tyle zła, nienawiści i agresji, tyle zadanego bólu i cierpienia. Dlaczego? Takie pytanie zadajemy sobie coraz częściej, szczególnie gdy dowiadujemy się po raz kolejny o brutalnym morderstwie popełnionym przez osobę niepełnoletnią. Czym tłumaczyć takie postępowanie u kogoś, kto dopiero wchodzi w życie i uczy się życia?

12/12/07 Gminny Gimnazjalny Turniej w Piłce Siatkowej dziewcząt Fotoreportaż

06/12/07Mikołajki święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja biskupa Miry. 6 grudnia obdarowuje się dzieci prezentami, często w nocy z 5go na 6go podkłada się prezenty pod poduszkę lub umieszcza się je w wełnianej, dużej skarpecie. Święto Mikołaja znane jest na całym świecie. Mikołaj nie ominął w tym roku uczniów naszej szkoły. Samorząd Uczniowski postarał się o prezenty i wszyscy uczniowie dostali skromne upominki. W wielu klasach zorganizowano mikołajki klasowe 

03/12/07 Gminny Turniej w Piłce Halowej rocznik 1994 fotoreportaż

29 listopada obchodzimy tradycyjne andrzejki. Andrzejki obchodzone są w całej Europie. Andrzejki to wieczór poświęcony wróżbom które dotyczą małżeństwa lub miłości. Tego wieczoru spotykają się młode kobiety, dziewczyny i wróżą sobie która pierwsza i za kogo wyjdzie za mąż. Jedną z najbardziej popularnych wróżb andrzejkowych jest lanie wosku. Przypuszcza się, że andrzejkowe wróżby brały swój początek ze starożytnej Grecji. Według teorii kult św. Andrzeja i tradycja wróżb miłosnych wywodzi się ze starogermańskich wierzeń związanych z bogiem miłości, płodności i bogactw - Freyrze

09/11/07Dzień 11 listopada to święto narodowe ustanowione w kwietniu  1937 roku. 
Do czasu wybuchu II wojny światowej święto obchodzono tylko dwa razy - w roku 1937 i 1938.
Niestety tylko na niecałe 21 lat, w 1939 roku Polska ponownie utrąciła niepodległość, 1 września bez wypowiedzenia wojny zaatakowana przez Niemcy hitlerowsko-nazistowskie, a 17 września zdradziecko napadnięta przez sowietów.
Tak jak w ubiegłych latach w tym roku również wspólnie jako społeczność szkolna obchodziliśmy Święto Niepodległości. Uroczysty apel przygotowała młodzież pod kierunkiem Pana mgr M. Sarneckiego. Uczniowie klas 1 gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar.


Wyniki IX Gminnej Gimnazjady Sportowej

15/10/07 Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić". W podziękowaniu, za trudną prace i wskazanie właściwej drogi życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych jak również uśmiechu każdego dnia...Z okazji Dnia Nauczyciela pragniemy pogratulować sukcesów i życzyć pomyślności. Z całego serca życzę sukcesów zawodowych i osobistych.. Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowała Pani mgr Sylwia Kleszyk a oprawę muzyczna mgr Elżbieta Ryndak. 

11/10/07 Obchodziliśmy dziś miła uroczystość przyjęcia w poczet uczniów naszych pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej. Mima tak krótkiego okresu nauki uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami recytacji wierszy i śpiewaniem piosenek. Do swojego święta przygotowała uczniów ich wychowawczyni Pani mgr Renata Bedus. Na uroczystość licznie przybyli także rodzice, którzy wraz z dziećmi przeżywali ich występ. Pasowania na ucznia dokonała Pani wice dyrektor mgr Danuta Szara.

03/09/07 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO. W dniu dzisiejszym od mszy św. o godz. 900 w kościele parafialnym w Rożnowicach rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na mszy obecny był szkolny poczet sztandarowy. Pan Dyrektor powitał zebranych, nauczycieli rodziców i uczniów. Zapoznał uczniów ze zmianami jakie wprowadził Minister Oświaty. Wręczył nauczycielom nagrody jubileuszowe i przedstawił przydział wychowawstw. Następnie uczniowie udali się do przydzielonych sal na pierwsze spotkania z wychowawcami.

22/06/07 Znów miną kolejny rok nauki, nadeszły zasłużone wakacje. Uczniowie otrzymali świadectwa a najlepsi nagrody i wyróżnienia. Jak co roku Pan Wiesław Okoński były poseł ufundował najlepszym absolwentom nagrody w rywalizacji o tytuł "Najlepszego sportowca" i "Najlepszego absolwenta". Tytuł najlepszego sportowca w kat. dziewcząt wygrała Dominika Augustyn a w kat. chłopców Łukasz Wszołek. Tytuł najlepszego absolwenta  otrzymali: Natalia Mruk I m-sce, Weronika Michalik II m-sce i Dominika Augustyn III m-sce a w kat. chłopców: Arkadiusz Łaskawski I m-sce, Piotr Przepióra II m-sce i Przemysław Ryndak III m-sce.

24/05/06  Rożnowice – przyspieszenie współpracy przygranicznej
Dyrektorzy z Rożnowic i Hrabusic podpisali umowę o współpracy szkół - 22 maja 2006 r. w Zespole Szkół w Rożnowicach  Dyrektor Zespołu mgr Czesław Łukaszyk oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Hrabusicach mgr Anton Rychnavskỳ podpisali umowę o współpracy. W akcie podpisania uczestniczył starosta Hrabusic – inż. Stefan Labuda    wielki przyjaciel Rożnowic na Słowacji.W dotychczasowych wymianach grup uczestniczył on nie tylko oficjalnie, nie tylko wspomagał nasze pobyty poprzez darmowe bilety wstępu do pięknego Słowackiego Raju, ale zakładał plecak i sportowe obuwie i przemierzał najpiękniejsze trasy Raju wspólnie z nam. =>więcej 


 

 

Autor strony: mgr A.Sendecki